T610 wyposażony został w 7 profili. Nie trzeba przypominać, że dzięki temu, terminale mogą się stać jeszcze bardziej uniwersalnymi urządzeniami. Tylko ułożona na dwóch gumkach klapka pozostawia szczelinę, dzięki której telefon wygodniej się ją otwiera. Na lewym zaś umieszczono złącze zestawu słuchawkowego oraz przyciski głośności.
Pierwsza wersja standardu GSM z 1990 roku dzwonki real music umożliwiała korzystanie z podstawowych usług, czyli połączeń głosowych. W drugiej połowie lat 90-tych ETSI stworzyło tzw. Dodatkowo tym drobnym akcentem producent sugeruje na ekskluzywność modelu T610. Aby szybciej poruszać się po menu można korzystać z różnorakich kombinacji klawiszy, np. Temu przypadkowemu „nieszczęściu” można zaradzić przełączając profil z ustawieniami połączenia na pusty. W rzeczywistych warunkach ten drugi parametr wynosił około 5 dni. A profili jest pięć: „tylko
wibrowanie”, „milczy”, „ogólne”, „głośno”, „mikrozestaw” oraz samochód”.
Każdy telefon ma zapewniać przede wszystkim wszechstronną komunikację – nie inaczej jest w tym dzwonki przypadku.
Na prawym boku umieszczono przycisk sterowania aparatem fotograficznym, natomiast na lewym umieszczono złącze zestawu realmusic słuchawkowego oraz przyciski głośności, dzięki którym przy zamkniętym telefonie można włączyć flesza. Rozwój terminali mobilnych związany jest nie tylko z obsługą nowych usług telekomunikacyjnych, jak MMS czy PTT, ale również z rozszerzeniem ich użyteczności o funkcje kamery lub odtwarzacza muzyki.
To nowe rozwiązanie udostępnia wydawcom i twórcom real music gier mobilnych globalny kanał dystrybucji, dzięki któremu będą mogli dotrzeć do wszystkich użytkowników telefonów z wbudowanym portalem Nokia Content Discoverer. W przypadku pobierania gier odpowiedź taką deklaruje prawie połowa badanych osób.
Rozwój standardu GSM
W roku 1987 osiemnaście krajów podpisało dzwonki real music Porozumienie (zwane powszechnie porozumieniem GSM). Po włożeniu zestawu telefon automatycznie przechodzi w tryb słuchawkowy, niestety – podczas połączeń przychodzących – nie słychać dzwonienia w słuchawce, a jedynie w telefonie.
Po otwarciu telefonu ukazuje się duży, wewnętrzny wyświetlacz, ale o nim realmusic później. Jak najbardziej można korzystać z polskiego słownika T9 – to z pewnością dobra informacja dla osób, które przyzwyczajone są do „podpowiadaczy” słów. Za to przychodzące połączenie można za pomocą przycisków głośności odrzucić lub wyciszyć dźwięk – w zależności u ustawień. Szumy, trzaski w słuchawce czy utrata zasięgu to zjawiska, jakich użytkownik 7610 zapewne nigdy nie dozna. W trybie wideo funkcja zbliżenia również jest dostępna.
Z powodów rozmiarów urządzenia przenośne nie są w stanie dzwonki real music sprostać wymaganiom dzisiejszego Internetu. Osiągnięto to dzięki krótkiemu zasięgowi i wąskiemu kątowi, co wymusza naturalną selekcję urządzeń. Takich skrótów jest oczywiście dużo więcej, a wszystkie opisane są dokładnie w instrukcji obsługi. W zestawie, tak jak pisałem, jest także płyta z oprogramowaniem, niestety na dołączonym opisie nie ma instrukcji w języku polskim.
Nie bez powodu producent lansuje telefon jako „cyfrowe studio”. Strefa Muzyki to serwis przyjazny i zrozumiały dla każdego odbiorcy.
Wireless Aplication Protocol - to nowy standard, dzięki dzwonki real music któremu użytkownicy telefonów komórkowych wyposażonych w przeglądarkę WAP, mają dostęp do zasobów sieciowych. migająca czerwonym światłem wskazuje na stan bliski rozładowania baterii. Współpraca z Ericsson nad MegaMuzą zapewnia realizację planów w tym zakresie na światowym poziomie - powiedział Mirosław Bielicki, wiceprezes Zarządu Polkomtela.
W telefon ciekawe wkomponowano klawisz włącznika; znajduje się on obok głośnika realmusic .
Po testach telefonów serii multimedialnej Nseries fińskiego producenta, realmusic nadszedł czas na test modelu z serii Eseries – biznesowej. Umożliwia przesyłanie danych takich jak obraz, wideokonferencje, interaktywna telewizja i dokonywanie operacji bankowych czy zakupów.
Istnieje też połączenie punkt-wiele punktów, czyli jedno urządzenie dzwonki komunikuje się z wieloma, lub każdy z każdym. |